Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Syd giv
ingen i zon
E1093
53
D983
D103
K852
EKD87
K2
72
Dkn4
10642
kn6
E965
76
kn9
E10754
Kkn84

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N68344
S68344
Ö751088
V751088
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 V-1 3 50 37.0/1.0
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Karlsson - Ann Bomark 4 V-1 5 50 37.0/1.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+2 8 -170 26.0/12.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V+1 E -170 26.0/12.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 V+2 5 -170 26.0/12.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V+1 3 -170 26.0/12.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Zalman Puterman - Maria Tendler 3 V+1 3 -170 26.0/12.0
Gun Bellander - Mona Andersson Kent Hermansson - Lars Becklén 2 V+2 E -170 26.0/12.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V+1 8 -170 26.0/12.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 2 V+2 E -170 26.0/12.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 V+1 3 -170 26.0/12.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+3 3 -200 16.0/22.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 V= 5 -420 7.0/31.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= 3 -420 7.0/31.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V= 8 -420 7.0/31.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= 5 -420 7.0/31.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 4 V= 8 -420 7.0/31.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V= 3 -420 7.0/31.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 V= 3 -420 7.0/31.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V= 3 -420 7.0/31.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg     - 20.5/-