Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Nord giv
ingen i zon
EK764
98654

EK3
932
kn107
KDkn1074
9
D8
D32
853
108642
kn105
EK
E962
Dkn75

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N118121212
S118121212
Ö25111
V25111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6 N= 2 980 38.0/0.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N+2 8 480 33.0/5.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N+2 3 480 33.0/5.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 N+2 3 480 33.0/5.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Inga Derving - Ulla Nilborn 4 N+2 5 480 33.0/5.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 3 450 22.0/16.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+1 8 450 22.0/16.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N+1 8 450 22.0/16.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N+1 5 450 22.0/16.0
Gun Bellander - Mona Andersson Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 4 N+1 10 450 22.0/16.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4 N+1 4 450 22.0/16.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 N+1 6 450 22.0/16.0
Ulla Borgström - Monica Wester Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT S+1 K 430 14.0/24.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= 8 420 12.0/26.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Milan Korac - Bengt Nilsson 6 N-1 10 -50 6.0/32.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6 N-1 8 -50 6.0/32.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Håkan Linse - Arne Bojesson 6 N-1 2 -50 6.0/32.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Mörnstad - Carin Millar 6 N-1 4 -50 6.0/32.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Anitha Lindgren - Marian Krook 6 N-1 8 -50 6.0/32.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Rutger Persson - Claes Nilsson 6 N-2 3 -100 0.0/38.0
Zalman Puterman - Maria Tendler     - -/23.4