Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 8

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Väst giv
ingen i zon
K105
10543
Ekn1064
7
D97
KD82
K3
Ekn43
kn63
E97
972
K1065
E842
kn6
D85
D982

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N58677
S58677
Ö75756
V75756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Mats Fagher - Christopher Davies 3NT V-3 6 150 33.0/1.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 3 V-3 E 150 33.0/1.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 1NT V-2 Kn 100 27.0/7.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Börje Filipsson - Maya Adrian 1NT V-2 4 100 27.0/7.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 1NT V-2 4 100 27.0/7.0
Bertil Järnros - Leif Fors Ulla Kastensson - Jan Kuuse 1NT Ö-2 2 100 27.0/7.0
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 2NT V-1 10 50 18.0/16.0
Agneta Björklund - Anette de la Motte Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 1NT V-1 10 50 18.0/16.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Bo Windisch - Lillemor Windisch 1NT Ö-1 2 50 18.0/16.0
Alf Falk - Henrik Aronsson Dag Thundal - Göran Lundqvist 2NT V-1 4 50 18.0/16.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2NT V-1 4 50 18.0/16.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 1NT V= 4 -90 12.0/22.0
Gun Borg - Bengt Andersson Annika Westin - Bosse Johansson 1NT Ö+1 2 -120 8.0/26.0
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2NT V= 10 -120 8.0/26.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Marita Hallberg - Peggy Veerman 2NT Ö= 2 -120 8.0/26.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson 2 V+1 7 -140 4.0/30.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Tina Fredriksson - Arne Andersen 2NT V+1 4 -150 1.0/33.0
Arne Edberg - Inga Edberg Tommy Rhedin - Lena Holmlund 2NT V+1 10 -150 1.0/33.0
May Petersson - Eva Sulz     - -/13.6