Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 7

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Syd giv
alla i zon
D942
ED62
53
E42
EK
K943
862
kn986
10753
kn5
E109
KD53
kn86
1087
KDkn74
107

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N47676
S47676
Ö85666
V85666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Börje Filipsson - Maya Adrian 1NT S+2 E 150 34.0/0.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 2 V-1 3 100 32.0/2.0
Gun Borg - Bengt Andersson Annika Westin - Bosse Johansson 1 N= 5 80 24.0/10.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Bo Windisch - Lillemor Windisch 1 N= 3 80 24.0/10.0
Arne Edberg - Inga Edberg Tommy Rhedin - Lena Holmlund 1 N= 5 80 24.0/10.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Mats Fagher - Christopher Davies 1 N= K 80 24.0/10.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 1 N= 5 80 24.0/10.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Marita Hallberg - Peggy Veerman 1 N= 9 80 24.0/10.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 1 N= E 80 24.0/10.0
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 2 N-1 K -100 13.0/21.0
Alf Falk - Henrik Aronsson Dag Thundal - Göran Lundqvist 2 N-1 E -100 13.0/21.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson 1NT S-1 6 -100 13.0/21.0
Bertil Järnros - Leif Fors Ulla Kastensson - Jan Kuuse 2 N-1 K -100 13.0/21.0
Agneta Björklund - Anette de la Motte Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 N-2 K -200 4.0/30.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Tina Fredriksson - Arne Andersen 1NT S-2 8 -200 4.0/30.0
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 N-2 2 -200 4.0/30.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 2NT S-2 8 -200 4.0/30.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 1NT S-2 8 -200 4.0/30.0
May Petersson - Eva Sulz     - -/13.6