Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 23

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Syd giv
alla i zon
764
EK92
E542
92
985
D1054
kn9876
8
103
6
KD103
KDkn753
EKDkn2
kn873

E1064

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N66111111
S66111111
Ö57222
V56122
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Gun Borg - Bengt Andersson 4 S+1 8 650 32.0/2.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 4 S+1 8 650 32.0/2.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Alf Falk - Henrik Aronsson 4 S+1 8 650 32.0/2.0
Tommy Rhedin - Lena Holmlund May Petersson - Eva Sulz 4 S= 8 620 25.0/9.0
Annika Westin - Bosse Johansson Tina Fredriksson - Arne Andersen 4 N= 3 620 25.0/9.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 4 S= 9 620 25.0/9.0
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 4 S= 6 620 25.0/9.0
Börje Filipsson - Maya Adrian Ingvar Josefsson - Anders Meuller 3 Ö-2 E 200 20.0/14.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 2 S+2 8 170 18.0/16.0
Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson Marita Hallberg - Peggy Veerman 3 S= 8 140 15.0/19.0
Bertil Järnros - Leif Fors Dag Thundal - Göran Lundqvist 3 S= 8 140 15.0/19.0
Agneta Björklund - Anette de la Motte Britta Persson - Linnea Edvardsson 4 N-1 K -100 8.0/26.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 4 S-1 8 -100 8.0/26.0
Bo Windisch - Lillemor Windisch Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 4 S-1 8 -100 8.0/26.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Mats Fagher - Christopher Davies 6 S-1 8 -100 8.0/26.0
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Lennart Ryberg - Anne Leppänen 5 N-1 K -100 8.0/26.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Arne Edberg - Inga Edberg 4 S-2 6 -200 1.0/33.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 4 S-2 8 -200 1.0/33.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman     - 17.3/-