Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 22

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Öst giv
Ö-V i zon
1032
ED6
76
D10974
K954
K87
EKkn10
K8
E87
kn52
D9852
Ekn
Dkn6
10943
43
6532

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N63533
S63533
Ö71081010
V71081010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 7NT V-2 E 200 34.0/0.0
Annika Westin - Bosse Johansson Mats Fagher - Christopher Davies 5 Ö-1 4 100 31.0/3.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Ingvar Josefsson - Anders Meuller 5 Ö-1 D 100 31.0/3.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Agneta Björklund - Anette de la Motte 3 Ö+1 D -130 24.0/10.0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3 Ö+1 10 -130 24.0/10.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Alf Falk - Henrik Aronsson 3 Ö+1 4 -130 24.0/10.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 3 Ö+1 4 -130 24.0/10.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Börje Filipsson - Maya Adrian 3 Ö+1 10 -130 24.0/10.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 V+1 9 -170 17.0/17.0
May Petersson - Eva Sulz Gun Borg - Bengt Andersson 2 V+2 6 -170 17.0/17.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 3NT V= 4 -600 12.0/22.0
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Åke Hallgren - Nils Johansson 3NT Ö= 6 -600 12.0/22.0
Bertil Järnros - Leif Fors Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 3NT Ö= 6 -600 12.0/22.0
Dag Thundal - Göran Lundqvist Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 4 V= 9 -620 8.0/26.0
Arne Edberg - Inga Edberg Tina Fredriksson - Arne Andersen 3NT Ö+1 4 -630 3.0/31.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Bo Windisch - Lillemor Windisch 3NT Ö+1 3 -630 3.0/31.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 3NT Ö+1 3 -630 3.0/31.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Marita Hallberg - Peggy Veerman 3NT Ö+1 2 -630 3.0/31.0
Tommy Rhedin - Lena Holmlund     - 20.7/-