Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 21

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Nord giv
N-S i zon
K43
K1084
963
982
Dkn10
E952
EK7
EK6
E986
kn63
Dkn52
D7
752
D7
1084
kn10543

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N31211
S31211
Ö1012111212
V1012111212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 6D V-2 3 300 34.0/0.0
Arne Edberg - Inga Edberg Tina Fredriksson - Arne Andersen 6NT V-2 9 100 32.0/2.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Agneta Björklund - Anette de la Motte 4 Ö-1 3 50 30.0/4.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 3NT V+1 4 -430 25.0/9.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Alf Falk - Henrik Aronsson 3NT V+1 8 -430 25.0/9.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 3NT V+1 8 -430 25.0/9.0
Bertil Järnros - Leif Fors Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 3NT V+1 4 -430 25.0/9.0
May Petersson - Eva Sulz Gun Borg - Bengt Andersson 4 Ö+1 3 -450 20.0/14.0
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3NT V+2 8 -460 15.0/19.0
Annika Westin - Bosse Johansson Mats Fagher - Christopher Davies 3NT V+2 8 -460 15.0/19.0
Dag Thundal - Göran Lundqvist Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3NT V+2 4 -460 15.0/19.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Börje Filipsson - Maya Adrian 3NT V+2 2 -460 15.0/19.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Ingvar Josefsson - Anders Meuller 4 Ö+2 7 -480 10.0/24.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3NT V+3 9 -490 4.0/30.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Bo Windisch - Lillemor Windisch 3NT V+3 8 -490 4.0/30.0
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Åke Hallgren - Nils Johansson 3NT V+3 10 -490 4.0/30.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 3NT V+3 4 -490 4.0/30.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Marita Hallberg - Peggy Veerman 5NT V+1 3 -490 4.0/30.0
Tommy Rhedin - Lena Holmlund     - 20.7/-