Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 19

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Syd giv
Ö-V i zon
1098753
E9
E109
103
Kkn2
K74
743
KD95
E
kn5
KD86
kn87642
D64
D108632
kn52
E

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N35883
S35783
Ö108556
V108556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tina Fredriksson - Arne Andersen Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3NT V-3 E 300 33.0/1.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Britta Persson - Linnea Edvardsson 5 V-3 3 300 33.0/1.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3NT V-2 10 200 29.0/5.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 5 V-2 E 200 29.0/5.0
Annika Westin - Bosse Johansson Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 2 S+2 K 170 26.0/8.0
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Åke Hallgren - Nils Johansson 2 N+1 E 140 23.0/11.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Alf Falk - Henrik Aronsson 2 S+1 K 140 23.0/11.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 4 Ö-1 2 100 19.0/15.0
Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson Dag Thundal - Göran Lundqvist 5 Ö-1 E 100 19.0/15.0
Gun Borg - Bengt Andersson Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 S-1 5 -50 16.0/18.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 3 V= 10 -110 13.0/21.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 V= E -110 13.0/21.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Håkan Arebrink - Anders Ihalainen 1NT V+1 10 -120 10.0/24.0
Mats Fagher - Christopher Davies Arne Edberg - Inga Edberg 2 V+2 10 -130 4.0/30.0
May Petersson - Eva Sulz Agneta Björklund - Anette de la Motte 4 V= E -130 4.0/30.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 V+2 10 -130 4.0/30.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Lennart Ryberg - Anne Leppänen 3 V+1 E -130 4.0/30.0
Bertil Järnros - Leif Fors Börje Filipsson - Maya Adrian 2 Ö+2 2 -130 4.0/30.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson     - 19.0/-