Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 18

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Öst giv
N-S i zon
K5
kn1062
E2
Dkn842
1094
D53
Dkn654
103
EDkn76
K74
98
EK6
832
E98
K1073
975

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N84634
S84634
Ö597108
V59798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Björklund - Anette de la Motte Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 1NT Ö= 7 -90 31.0/3.0
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 1NT Ö= 7 -90 31.0/3.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Tina Fredriksson - Arne Andersen 1NT Ö= 3 -90 31.0/3.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingvar Josefsson - Anders Meuller 1NT Ö= 7 -90 31.0/3.0
Arne Edberg - Inga Edberg Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 1 Ö+1 3 -110 25.0/9.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 1 Ö+1 3 -110 25.0/9.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 2NT Ö= 8 -120 20.0/14.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Håkan Arebrink - Anders Ihalainen 1NT Ö+1 7 -120 20.0/14.0
Bertil Järnros - Leif Fors Kerstin Sjölund - Guy Hansson 1NT Ö+1 8 -120 20.0/14.0
Börje Filipsson - Maya Adrian Alf Falk - Henrik Aronsson 2 Ö+1 E -140 16.0/18.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Lennart Ryberg - Anne Leppänen 1NT Ö+2 3 -150 14.0/20.0
Mats Fagher - Christopher Davies Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 1 Ö+3 3 -170 8.0/26.0
Gun Borg - Bengt Andersson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1 Ö+3 7 -170 8.0/26.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Bo Windisch - Lillemor Windisch 1 Ö+3 2 -170 8.0/26.0
May Petersson - Eva Sulz Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 1 Ö+3 8 -170 8.0/26.0
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 2 Ö+2 E -170 8.0/26.0
Dag Thundal - Göran Lundqvist Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 2NT Ö+2 7 -180 2.0/32.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Ulla Kastensson - Jan Kuuse 1 Ö+5 8 -230 0.0/34.0
Annika Westin - Bosse Johansson     - 17.5/-