Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 14

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Öst giv
ingen i zon
kn974
E7
KD109
E43
E10863
85
8654
kn5
D2
KDkn642
732
K9
K5
1093
Ekn
D108762

Optimalt kontrakt: 5 S= 400
 NT
N119797
S119697
Ö23643
V23643
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 4 Ö-4 E 200 34.0/0.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 4 S+1 5 150 30.0/4.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 3 S+2 8 150 30.0/4.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 S+2 8 150 30.0/4.0
Arne Edberg - Inga Edberg Bo Windisch - Lillemor Windisch 2 N+1 K 140 26.0/8.0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Annika Westin - Bosse Johansson 3 N+1 K 130 24.0/10.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 S= 5 110 20.0/14.0
Alf Falk - Henrik Aronsson Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 3 S= 5 110 20.0/14.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 3 S= E 110 20.0/14.0
May Petersson - Eva Sulz Tina Fredriksson - Arne Andersen 2 N= E 90 16.0/18.0
Agneta Björklund - Anette de la Motte Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3 Ö-1 5 50 14.0/20.0
Gun Borg - Bengt Andersson Magnus Wikman - Margareta Wikman 3 N-1 K -50 11.0/23.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Lennart Ryberg - Anne Leppänen 4 S-1 8 -50 11.0/23.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2NT N-2 K -100 8.0/26.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 2 V= K -110 5.0/29.0
Börje Filipsson - Maya Adrian Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2 Ö= E -110 5.0/29.0
Bertil Järnros - Leif Fors Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3 Ö= 5 -140 2.0/32.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Dag Thundal - Göran Lundqvist 3NT N-4 K -200 0.0/34.0
Mats Fagher - Christopher Davies     - -/14.3