Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 12

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Väst giv
N-S i zon
E1062
ED872
3
Kkn6
K95
kn106
9875
E97
D84
K5
Kkn642
D83
kn73
943
ED10
10542

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N97989
S97989
Ö46454
V46454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tina Fredriksson - Arne Andersen Gun Borg - Bengt Andersson 4 N+2 2 680 34.0/0.0
Arne Edberg - Inga Edberg Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 4 Ö-4 4 200 32.0/2.0
Bo Windisch - Lillemor Windisch Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 3 N= 8 140 29.0/5.0
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Bertil Järnros - Leif Fors 2 N+1 2 140 29.0/5.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Alf Falk - Henrik Aronsson 2 S= 6 110 26.0/8.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 Ö-2 9 100 23.0/11.0
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Dag Thundal - Göran Lundqvist 3 Ö-2 9 100 23.0/11.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Agneta Björklund - Anette de la Motte 1NT S= 9 90 19.0/15.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 1NT S= 5 90 19.0/15.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 1 N= 3 80 15.0/19.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 1 N= 2 80 15.0/19.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Annika Westin - Bosse Johansson 2 N-1 2 -100 6.0/28.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 N-1 6 -100 6.0/28.0
May Petersson - Eva Sulz Mats Fagher - Christopher Davies 2 N-1 6 -100 6.0/28.0
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Lennart Ryberg - Anne Leppänen 2 N-1 4 -100 6.0/28.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Marita Hallberg - Peggy Veerman 3 N-1 2 -100 6.0/28.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Börje Filipsson - Maya Adrian 2 N-1 4 -100 6.0/28.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 2 N-1 2 -100 6.0/28.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson     - 20.3/-