Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 11

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Syd giv
ingen i zon
E952
E103
E98
E73
Kkn73
D87
D
kn8652
6
kn54
Kkn1076543
4
D1084
K962
2
KD109

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N106111211
S106111211
Ö37212
V37212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Börje Filipsson - Maya Adrian 5D Ö-4 9 800 34.0/0.0
Tina Fredriksson - Arne Andersen Gun Borg - Bengt Andersson 5D Ö-3 D 500 31.0/3.0
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Lennart Ryberg - Anne Leppänen 5D Ö-3 D 500 31.0/3.0
Bo Windisch - Lillemor Windisch Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 4 N+1 4 450 27.0/7.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Alf Falk - Henrik Aronsson 4 N+1 4 450 27.0/7.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Marita Hallberg - Peggy Veerman 3 N+1 4 170 24.0/10.0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Annika Westin - Bosse Johansson 5 Ö-3 4 150 22.0/12.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 S= D 140 19.0/15.0
May Petersson - Eva Sulz Mats Fagher - Christopher Davies 3 N= 4 140 19.0/15.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Agneta Björklund - Anette de la Motte 4 Ö-2 4 100 14.0/20.0
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 Ö-2 D 100 14.0/20.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 5 Ö-2 K 100 14.0/20.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 Ö-1 K 50 8.0/26.0
Arne Edberg - Inga Edberg Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 3 Ö-1 K 50 8.0/26.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 3 Ö-1 K 50 8.0/26.0
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Bertil Järnros - Leif Fors 4 N-1 4 -50 2.0/32.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 4 N-1 4 -50 2.0/32.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 3 N-1 4 -50 2.0/32.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson     - 20.3/-