Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 10

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Öst giv
alla i zon
E954
kn9
Dkn103
K63
KDkn1082
D52
8
E85
76
K876
9762
742
3
E1043
EK54
Dkn109

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N1011867
S1011867
Ö22374
V22374
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Edberg - Inga Edberg Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 2 V-2 D 200 34.0/0.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Gun Borg - Bengt Andersson 4 N+1 7 150 29.0/5.0
Annika Westin - Bosse Johansson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 N+2 7 150 29.0/5.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3 S+2 K 150 29.0/5.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 S+2 K 150 29.0/5.0
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd May Petersson - Eva Sulz 3 S= E 110 22.0/12.0
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 3 N= 6 110 22.0/12.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3 N= 6 110 22.0/12.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Tina Fredriksson - Arne Andersen 3 V-1 D 100 18.0/16.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 1NT N= 7 90 16.0/18.0
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Magnus Wikman - Margareta Wikman 3NT N-1 7 -100 12.0/22.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 4 S-1 E -100 12.0/22.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 S-1 K -100 12.0/22.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Dag Thundal - Göran Lundqvist 2 V= 3 -110 8.0/26.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Börje Filipsson - Maya Adrian 3NT N-2 6 -200 5.0/29.0
Bertil Järnros - Leif Fors Alf Falk - Henrik Aronsson 3NT N-2 7 -200 5.0/29.0
Mats Fagher - Christopher Davies Agneta Björklund - Anette de la Motte 3NT S-3 K -300 1.0/33.0
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 3NT N-3 7 -300 1.0/33.0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr     - 19.2/-