Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 1

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Nord giv
ingen i zon
ED83
852
K95
Kkn6
K75
ED104
E86
D93
kn1064
3
10743
E1084
92
Kkn976
Dkn2
752

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N56755
S56755
Ö77688
V77688
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Magnus Wikman - Margareta Wikman Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 1NT S+1 4 120 34.0/0.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 S= 3 110 32.0/2.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Gun Borg - Bengt Andersson 2 V-2 E 100 30.0/4.0
May Petersson - Eva Sulz Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 1NT S= 10 90 27.0/7.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Alf Falk - Henrik Aronsson 1NT S= 4 90 27.0/7.0
Börje Filipsson - Maya Adrian Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 3 Ö-1 2 50 24.0/10.0
Tina Fredriksson - Arne Andersen Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 1NT S-1 4 -50 17.0/17.0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Mats Fagher - Christopher Davies 2 S-1 E -50 17.0/17.0
Bo Windisch - Lillemor Windisch Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1NT N-1 4 -50 17.0/17.0
Annika Westin - Bosse Johansson Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 1NT S-1 10 -50 17.0/17.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Kerstin Sjölund - Guy Hansson 1NT S-1 4 -50 17.0/17.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Dag Thundal - Göran Lundqvist 2 S-1 E -50 17.0/17.0
Agneta Björklund - Anette de la Motte Tommy Rhedin - Lena Holmlund 2 Ö= 9 -90 10.0/24.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 2NT S-2 4 -100 7.0/27.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Marita Hallberg - Peggy Veerman 2 S-2 3 -100 7.0/27.0
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Arne Edberg - Inga Edberg 3 N-3 5 -150 2.0/32.0
Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson Bertil Järnros - Leif Fors 2NT N-3 4 -150 2.0/32.0
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 2NT N-3 8 -150 2.0/32.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant     - 13.7/-