Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 9

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Nord giv
Ö-V i zon
D1082
Kkn3
D7
10984
9
762
1054
KDkn652
E7654
85
K832
E3
Kkn3
ED1094
Ekn96
7

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N67996
S67996
Ö75236
V75236
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Anderson - Curt Jubrand Ronny Andersson - Linda Hallgren 4 S+1 9 450 36/0
Marita Johansson - Stina Petersson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 4 S= 9 420 32/4
Marita Hallberg - Åke Hallberg Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 4 S= 9 420 32/4
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Ulla Kastensson - Jan Kuuse 4 S= 9 420 32/4
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Henning Kristensen - Roland Andersson 2 S+3 9 200 25/11
Magnus Wikman - Margareta Wikman Eva Sulz - Bengt Andersson 3 S+2 Kn 200 25/11
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 2 S+3 K 200 25/11
Göran Larsson - Christina Larsson Annika Westin - Bosse Johansson 2 S+3 8 200 25/11
Alf Falk - Henrik Aronsson Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 N+1 E 170 19/17
Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch Barbro Wedell - Jan Tornberg 2 S+2 9 170 19/17
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 2 S+1 9 140 13/23
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 2 S+1 9 140 13/23
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 3 S= K 140 13/23
Christer Grebert - Birgitta Holm Dag Thundal - Göran Lundqvist 3 N= E 140 13/23
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 2 S= 9 110 8/28
Britt Fredén - Ingrid Ryberg Åke Hallgren - Nils Johansson 4 S-1 K -50 4/32
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Börge Davidsson - Kaj Friberg 4 S-1 9 -50 4/32
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 S-1 9 -50 4/32
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 4 S-2 9 -100 0/36