Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 6

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Öst giv
Ö-V i zon
Kkn85
85
432
K754
7
1043
EKD106
Ekn86
E1042
K976
kn7
D102
D963
EDkn2
985
93

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N44484
S44484
Ö99957
V99857
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Wedell - Jan Tornberg Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 3NT Ö-2 3 200 33/3
Bo Windisch - Lillemor Windisch Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 2 Ö-2 3 200 33/3
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Göran Larsson - Christina Larsson 3 Ö-2 3 200 33/3
Ronny Andersson - Linda Hallgren Annika Westin - Bosse Johansson 2NT Ö-2 6 200 33/3
Börge Davidsson - Kaj Friberg Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt 3NT V-1 5 100 25/11
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Henning Kristensen - Roland Andersson 3NT Ö-1 3 100 25/11
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 2NT Ö-1 2 100 25/11
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 3NT V-1 8 100 25/11
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Alf Falk - Henrik Aronsson 2 S-1 E -50 20/16
Magnus Wikman - Margareta Wikman Åke Hallgren - Nils Johansson 3 V= 5 -110 17/19
Christer Grebert - Birgitta Holm Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3 V= 5 -110 17/19
Marita Hallberg - Åke Hallberg Dag Thundal - Göran Lundqvist 2NT Ö= 3 -120 13/23
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Bengt Anderson - Curt Jubrand 2NT Ö= 6 -120 13/23
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Britt Fredén - Ingrid Ryberg 2NT Ö+1 D -150 9/27
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2NT Ö+1 6 -150 9/27
Marita Johansson - Stina Petersson Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 2NT Ö+2 Kn -180 6/30
Eva Sulz - Bengt Andersson Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 3NT V= 5 -600 4/32
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 3NT Ö+1 2 -630 1/35
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 3NT Ö+1 E -630 1/35