Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 22

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Öst giv
Ö-V i zon
743
Dkn965
kn3
D43
KD95
107
1062
10962
kn82
E8432
D4
Kkn7
E106
K
EK9875
E85

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N67867
S67767
Ö76576
V76576
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Börge Davidsson - Kaj Friberg Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson 3NT N+1 2 430 36/0
Christer Grebert - Birgitta Holm Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 2 S+2 7 130 34/2
Alf Falk - Henrik Aronsson Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 3 S= K 110 30/6
Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 1 S+2 5 110 30/6
Magnus Wikman - Margareta Wikman Britt Fredén - Ingrid Ryberg 2 S+1 10 110 30/6
Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod Dag Thundal - Göran Lundqvist 2 S= 10 90 24/12
Annika Westin - Bosse Johansson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 2 S= 10 90 24/12
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2 S= K 90 24/12
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Bo Windisch - Lillemor Windisch 1 S= 5 70 20/16
Eva Sulz - Bengt Andersson Barbro Wedell - Jan Tornberg 3 N-1 K -50 11/25
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Marita Johansson - Stina Petersson 2 S-1 9 -50 11/25
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 3 S-1 K -50 11/25
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Henning Kristensen - Roland Andersson 3NT S-1 K -50 11/25
Bengt Anderson - Curt Jubrand Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 3NT S-1 5 -50 11/25
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3NT S-1 5 -50 11/25
Ronny Andersson - Linda Hallgren Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 S-1 10 -50 11/25
Göran Larsson - Christina Larsson Marita Hallberg - Åke Hallberg 3 S-1 10 -50 11/25
Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz Åke Hallgren - Nils Johansson 3 S-2 5 -100 1/35
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3 S-2 5 -100 1/35