Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 17

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Nord giv
ingen i zon
104
KDkn74
Dkn96
52
KDkn93
982
EK87
kn
E2
10653
5
ED10873
8765
E
10432
K964

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N26534
S26534
Ö1178109
V1178109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Alf Falk - Henrik Aronsson 4 V-3 Kn 150 35/1
Annika Westin - Bosse Johansson Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 2NT V-3 K 150 35/1
Britt Fredén - Ingrid Ryberg Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 2 V-1 K 50 27/9
Åke Hallgren - Nils Johansson Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 4 V-1 K 50 27/9
Eva Sulz - Bengt Andersson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 4 V-1 K 50 27/9
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 4 V-1 K 50 27/9
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Bengt Anderson - Curt Jubrand 3NT V-1 K 50 27/9
Ronny Andersson - Linda Hallgren Marita Hallberg - Åke Hallberg 3NT V-1 K 50 27/9
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Henning Kristensen - Roland Andersson 3 Ö+1 7 -130 20/16
Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson 2 V+1 5 -140 14/22
Magnus Wikman - Margareta Wikman Barbro Wedell - Jan Tornberg 3 V= K -140 14/22
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Dag Thundal - Göran Lundqvist 3 V= K -140 14/22
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 2 V+1 K -140 14/22
Göran Larsson - Christina Larsson Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 V= K -140 14/22
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Bo Windisch - Lillemor Windisch 2 N-3 5 -150 7/29
Christer Grebert - Birgitta Holm Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 2 N-3 5 -150 7/29
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Marita Johansson - Stina Petersson 3 V+1 D -170 4/32
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Börge Davidsson - Kaj Friberg 3NT V= K -400 1/35
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Gunnel Danielsson - Anne Leppänen 3NT V= K -400 1/35