Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 15

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Syd giv
N-S i zon
975
K1086
KDkn97
9
Ekn82
D4
43
K7632
106
97532
10865
D4
KD43
Ekn
E2
Ekn1085

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N91010910
S1011101011
Ö32332
V32332
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Alf Falk - Henrik Aronsson Bo Windisch - Lillemor Windisch 3NT N+3 2 690 34/2
Marita Hallberg - Åke Hallberg Bengt Anderson - Curt Jubrand 3NT S+3 6 690 34/2
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 3NT S+3 8 690 34/2
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 3NT S+2 2 660 29/7
Ronny Andersson - Linda Hallgren Dag Thundal - Göran Lundqvist 3NT N+2 2 660 29/7
Eva Sulz - Bengt Andersson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 3NT S+1 2 630 21/15
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 3NT S+1 2 630 21/15
Magnus Wikman - Margareta Wikman Henning Kristensen - Roland Andersson 3NT S+1 D 630 21/15
Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3NT S+1 2 630 21/15
Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3NT N+1 2 630 21/15
Annika Westin - Bosse Johansson Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 3NT N+1 2 630 21/15
Barbro Wedell - Jan Tornberg Gun Borg - Gerhard Alexandersson 3NT N= 2 600 11/25
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 3NT S= 3 600 11/25
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Åke Hallgren - Nils Johansson 3NT S= 2 600 11/25
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Britt Fredén - Ingrid Ryberg 3NT S= 2 600 11/25
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Göran Larsson - Christina Larsson 3 S= 4 140 6/30
Marita Johansson - Stina Petersson Börge Davidsson - Kaj Friberg 2NT S= 2 120 4/32
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 2 S= 7 110 2/34
Christer Grebert - Birgitta Holm Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3NT S-1 2 -100 0/36