Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 14

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Öst giv
ingen i zon
K9762
1052
K65
94
Ekn83
KD76
9432
D
105
E8
E87
EKkn1065
D4
kn943
Dkn10
8732

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N13241
S13241
Ö121010911
V121010911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz Eva Sulz - Bengt Andersson 2 Ö+3 D -150 35/1
Dag Thundal - Göran Lundqvist Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 3 Ö+2 D -150 35/1
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Alf Falk - Henrik Aronsson 2 Ö+4 4 -170 32/4
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Marita Johansson - Stina Petersson 2NT Ö+2 D -180 29/7
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 2NT Ö+2 10 -180 29/7
Åke Hallgren - Nils Johansson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 2NT Ö+4 D -240 26/10
Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch Magnus Wikman - Margareta Wikman 3NT V+1 2 -430 23/13
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3NT V+1 7 -430 23/13
Barbro Wedell - Jan Tornberg Britt Fredén - Ingrid Ryberg 3NT V+2 6 -460 14/22
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Henning Kristensen - Roland Andersson 3NT Ö+2 3 -460 14/22
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Bo Windisch - Lillemor Windisch 3NT Ö+2 D -460 14/22
Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 3NT Ö+2 D -460 14/22
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Annika Westin - Bosse Johansson 3NT V+2 2 -460 14/22
Ronny Andersson - Linda Hallgren Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3NT Ö+2 D -460 14/22
Göran Larsson - Christina Larsson Bengt Anderson - Curt Jubrand 3NT Ö+2 D -460 14/22
Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 3NT V+3 6 -490 3/33
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Börge Davidsson - Kaj Friberg 3NT V+3 2 -490 3/33
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Marita Hallberg - Åke Hallberg 3NT V+3 2 -490 3/33
Christer Grebert - Birgitta Holm Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 3NT Ö+3 D -490 3/33