Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 11

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Syd giv
ingen i zon
84
62
D8632
Ekn54
1095
E109754
7
K72
E7632

EKkn109
986
KDkn
KDkn83
54
D103

Optimalt kontrakt: 2NTD S-1 -100
 NT
N67647
S66647
Ö56685
V66685
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marita Hallberg - Åke Hallberg Christer Grebert - Birgitta Holm 1NTD N+2 E 380 36/0
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 2 Ö-3 K 150 33/3
Göran Larsson - Christina Larsson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1NT N+2 E 150 33/3
Ronny Andersson - Linda Hallgren Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 2 Ö-2 K 100 30/6
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Marita Johansson - Stina Petersson 1NT N= E 90 27/9
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 1NT N= E 90 27/9
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 2 Ö-1 K 50 24/12
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Barbro Wedell - Jan Tornberg 2NT N-1 E -50 19/17
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Eva Sulz - Bengt Andersson 2NT N-1 E -50 19/17
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 2NT N-1 E -50 19/17
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Dag Thundal - Göran Lundqvist 2NT N-1 9 -50 19/17
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Åke Hallgren - Nils Johansson 3 S-2 7 -100 14/22
Henning Kristensen - Roland Andersson Alf Falk - Henrik Aronsson 2 Ö= K -110 12/24
Bo Windisch - Lillemor Windisch Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 2 Ö+1 K -140 8/28
Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod Tommy Rhedin - Lena Holmlund 2 Ö+1 5 -140 8/28
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Annika Westin - Bosse Johansson 3 Ö= K -140 8/28
Börge Davidsson - Kaj Friberg Magnus Wikman - Margareta Wikman 3 S-3 7 -150 3/33
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Britt Fredén - Ingrid Ryberg 2 S-3 7 -150 3/33
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Bengt Anderson - Curt Jubrand 2 Ö+2 K -170 0/36