Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 10

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Öst giv
alla i zon
6
Dkn985
10762
D108
E9854
1076
K4
K95
102
E432
Dkn85
E42
KDkn73
K
E93
kn763

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N66556
S66556
Ö77787
V77787
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Larsson - Christina Larsson Annika Westin - Bosse Johansson 3 Ö-2 K 200 36/0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 1NT N+1 5 120 32/4
Magnus Wikman - Margareta Wikman Eva Sulz - Bengt Andersson 1NT N+1 2 120 32/4
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 2NT N= 8 120 32/4
Bengt Anderson - Curt Jubrand Ronny Andersson - Linda Hallgren 1NT N= 2 90 28/8
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Bo Windisch - Lillemor Windisch 1 S= 5 80 23/13
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 1 S= 10 80 23/13
Marita Hallberg - Åke Hallberg Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1 S= 5 80 23/13
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Ulla Kastensson - Jan Kuuse 1 S= 5 80 23/13
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 2 S-1 4 -100 17/19
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 3NT N-1 2 -100 17/19
Marita Johansson - Stina Petersson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 1NT V+1 6 -120 14/22
Alf Falk - Henrik Aronsson Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 2 S-2 E -200 8/28
Britt Fredén - Ingrid Ryberg Åke Hallgren - Nils Johansson 1 S-2 9 -200 8/28
Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch Barbro Wedell - Jan Tornberg 2 S-2 5 -200 8/28
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 2 S-2 4 -200 8/28
Christer Grebert - Birgitta Holm Dag Thundal - Göran Lundqvist 1 S-2 K -200 8/28
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Börge Davidsson - Kaj Friberg 2 S-3 7 -300 1/35
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Henning Kristensen - Roland Andersson 3 S-3 6 -300 1/35