Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.12.21

Väst giv
ingen i zon
D96
EK10953
E9
K10
E84
kn876
kn43
D92
K1075
D42
K10862
8
kn32

D75
Ekn76543

Optimalt kontrakt: 5 N= 400
 NT
N117878
S117878
Ö16555
V16555
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Louise Grandinsson - Christina Leander 5 S= 3 400 38.0/0.0
Nicolae Östner - Boguslaw Wlodarczyk Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N= 8 140 34.0/4.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 N= 8 140 34.0/4.0
Magnus Friberg - Ing-Britt Jurén Christer Östberg - Jan Walhagen 3 N= 8 140 34.0/4.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Östen Svantesson - Mats Holm 2 N= 8 110 30.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S-1 4 -50 19.0/19.0
Marianne Andersson - Eva Landin Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 N-1 8 -50 19.0/19.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-1 8 -50 19.0/19.0
Dennis Alsensjö - Maj-Britt Nordberg Helene Carstam - Ragnar Carstam 2 N-1 8 -50 19.0/19.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3 N-1 8 -50 19.0/19.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mats Andersson - Gun Bellander 4 N-1 5 -50 19.0/19.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Peter Moricz - Mats Mårtensson 2 N-1 8 -50 19.0/19.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5 S-1 E -50 19.0/19.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S-1 8 -50 19.0/19.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N-1 8 -50 19.0/19.0
Britt Lindberg - Louise Nordlindh Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 N-2 8 -100 7.0/31.0
Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg Marianne Silwer - Teddy Wald 4 N-2 8 -100 7.0/31.0
Helen Lundin - Helena Cewers Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT S-3 3 -150 2.0/36.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT S-3 4 -150 2.0/36.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N-3 6 -150 2.0/36.0