Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.12.21

Syd giv
alla i zon
E8
ED732
EK108
94
D1097
K10
D642
D105
Kkn6432
5
95
EK87
5
kn9864
kn73
kn632

Optimalt kontrakt: 5D V-2 500
 NT
N481144
S591144
Ö72293
V84294
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Helene Carstam - Ragnar Carstam Britt Lindberg - Louise Nordlindh 5 N= K 650 37.0/1.0
Peter Moricz - Mats Mårtensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N+1 E 650 37.0/1.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= E 620 33.0/5.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N= E 620 33.0/5.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Nicolae Östner - Boguslaw Wlodarczyk 4D Ö-1 4 200 24.0/14.0
Lars G Svensson - Roger Bergforsen Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg 4D Ö-1 6 200 24.0/14.0
Östen Svantesson - Mats Holm Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4D Ö-1 Kn 200 24.0/14.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4D Ö-1 8 200 24.0/14.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Gunnar Olsson - Jan Öhman 4D Ö-1 4 200 24.0/14.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4D Ö-1 9 200 24.0/14.0
Mats Andersson - Gun Bellander Louise Grandinsson - Christina Leander 4D Ö-1 6 200 24.0/14.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö-1 6 100 13.0/25.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Magnus Friberg - Ing-Britt Jurén 4 Ö-1 Kn 100 13.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Sonja Christensson - Bo Månsson 4 Ö-1 Kn 100 13.0/25.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö-1 8 100 13.0/25.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 5 N-1 E -100 8.0/30.0
Dennis Alsensjö - Maj-Britt Nordberg Marianne Andersson - Eva Landin 2 Ö+1 Kn -140 4.0/34.0
Ulla Borgström - Monica Wester Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 Ö= Kn -140 4.0/34.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö= 4 -140 4.0/34.0
Helen Lundin - Helena Cewers Marianne Silwer - Teddy Wald 4 N-2 E -200 0.0/38.0