Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.12.21

Väst giv
N-S i zon
2
K10765
ED76
K75
Kkn53
E3
kn109
ED102
107
9842
K2
kn9843
ED9864
Dkn
8543
6

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N59987
S59887
Ö83456
V83456
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars G Svensson - Roger Bergforsen 1NT V-3 6 150 38.0/0.0
Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= 10 140 35.0/3.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 N= 10 140 35.0/3.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Louise Grandinsson - Christina Leander 3 N+1 10 130 32.0/6.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N+1 10 110 29.0/9.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N= 10 110 29.0/9.0
Helen Lundin - Helena Cewers Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 V-2 2 100 26.0/12.0
Mats Andersson - Gun Bellander Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N= 10 90 24.0/14.0
Dennis Alsensjö - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V-1 5 50 20.0/18.0
Helene Carstam - Ragnar Carstam Marianne Andersson - Eva Landin 2 V-1 7 50 20.0/18.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Christer Östberg - Jan Walhagen 1NT V-1 6 50 20.0/18.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Nicolae Östner - Boguslaw Wlodarczyk 2 S-1 10 -100 13.0/25.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Marianne Silwer - Teddy Wald 2NT N-1 4 -100 13.0/25.0
Peter Moricz - Mats Mårtensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S-1 Kn -100 13.0/25.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N-1 10 -100 13.0/25.0
Ulla Borgström - Monica Wester Östen Svantesson - Mats Holm 1NT V+1 6 -120 8.0/30.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-2 10 -200 6.0/32.0
Britt Lindberg - Louise Nordlindh Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 N-3 10 -300 2.0/36.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Magnus Friberg - Ing-Britt Jurén 4 N-3 10 -300 2.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N-3 10 -300 2.0/36.0