Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 7

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Syd giv
alla i zon
Ekn102
10542
kn
kn832
K98
3
D97542
D97
53
EKkn76
K6
10654
D764
D98
E1083
EK

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N878108
S878108
Ö46534
V46534
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson 1NT V-2 3 200 38/0
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 3 S+1 3 170 36/2
Alf Falk - Henrik Aronsson Marita Hallberg - Steen Ljungberg 2 S+1 5 140 30/8
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Arne Edberg - Inga Edberg 2 S+1 3 140 30/8
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 S= 3 140 30/8
Dag Thundal - Göran Lundqvist Bo Windisch - Lillemor Windisch 3 S= 3 140 30/8
Gun Borg - Bengt Andersson Nils Thalberg - Sonny Wiklund 2 S+1 3 140 30/8
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Annika Westin - Lars Söderström 1NT N+1 2 120 15/23
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Åke Hallgren - Nils Johansson 2NT S= 5 120 15/23
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 1NT S+1 2 120 15/23
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Mats Fagher - Linnea Edvardsson 1NT S+1 2 120 15/23
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist 1NT S+1 2 120 15/23
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1NT S+1 2 120 15/23
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 1NT N+1 E 120 15/23
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ronny Andersson - Linda Hallgren 1NT S+1 7 120 15/23
Agneta Björklund - Anette de la Motte Birgitta Holm - Christer Grebert 1NT S+1 2 120 15/23
Göran Larsson - Christina Larsson Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 1NT S+1 4 120 15/23
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Magnus Wikman - Margareta Wikman 1NT S= 2 90 3/35
Börje Filipsson - Maya Adrian Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 1NT S= 4 90 3/35
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ingvar Josefsson - Anders Meuller 3 S-2 3 -200 0/38