Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 4

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Väst giv
alla i zon
K10986
D83
1085
D7
53
109654
2
E10643
D7
kn72
EKDkn3
985
Ekn42
EK
9764
Kkn2

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N67597
S67597
Ö66645
V66645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 3 Ö-2 2 200 38/0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Hans Egerstad - Ingemar Hansson 2 S+1 2 140 24/14
Magnus Wikman - Margareta Wikman Marita Hallberg - Steen Ljungberg 2 S+1 2 140 24/14
Alf Falk - Henrik Aronsson Knut Östgård - Ann-Marie Östgård 2 S+1 E 140 24/14
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 S= 2 140 24/14
Åke Hallgren - Nils Johansson Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 N+1 E 140 24/14
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 2 S+1 E 140 24/14
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Gunilla Ekeroth - Arne Andersen 3 S= 2 140 24/14
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3 N= E 140 24/14
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Gun Borg - Bengt Andersson 3 S= 2 140 24/14
Birgitta Holm - Christer Grebert Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist 2 S+1 2 140 24/14
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 2 N+1 E 140 24/14
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 2 N+1 2 140 24/14
Göran Larsson - Christina Larsson Nils Thalberg - Sonny Wiklund 1 N+2 E 140 24/14
Dag Thundal - Göran Lundqvist Börje Filipsson - Maya Adrian 2 S= E 110 9/29
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 2 S= 2 110 9/29
Ronny Andersson - Linda Hallgren Agneta Björklund - Anette de la Motte 1 Ö-1 E 100 6/32
Mats Fagher - Linnea Edvardsson Annika Westin - Lars Söderström 1NT S= 2 90 4/34
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Arne Edberg - Inga Edberg 1 Ö= E -70 2/36
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Bo Windisch - Lillemor Windisch 2NT S-1 2 -100 0/38