Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 24

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Väst giv
ingen i zon
EK92
D1042
1083
E6
D874
963
kn72
kn92
5
Kkn8
E96
K108743
kn1063
E75
KD54
D5

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N710101010
S699107
Ö63333
V63333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 N+1 E 450 38/0
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Mats Fagher - Linnea Edvardsson 4 N= 9 420 35/3
Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 4 N= E 420 35/3
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 2 N+3 3 200 32/6
Arne Edberg - Inga Edberg Lars-Erik Svensson - Eva Sulz 3 N+1 5 170 29/9
Marita Hallberg - Steen Ljungberg Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 N+2 5 170 29/9
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 S= 2 140 23/15
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Annika Westin - Lars Söderström 3 N= 3 140 23/15
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 2 N+1 E 140 23/15
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Nils Thalberg - Sonny Wiklund 2 N+1 5 140 23/15
Magnus Wikman - Margareta Wikman Alf Falk - Henrik Aronsson 2NT N= 8 120 18/20
Åke Hallgren - Nils Johansson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 4 S-1 Kn -50 11/27
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Agneta Björklund - Anette de la Motte 2 S-1 2 -50 11/27
Ronny Andersson - Linda Hallgren Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist 2NT S-1 Kn -50 11/27
Börje Filipsson - Maya Adrian Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3 S-1 Kn -50 11/27
Gun Borg - Bengt Andersson Birgitta Holm - Christer Grebert 4 N-1 E -50 11/27
Bo Windisch - Lillemor Windisch Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 4 S-1 9 -50 11/27
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 4 N-2 5 -100 2/36
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 4 S-2 2 -100 2/36
Göran Larsson - Christina Larsson Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 4 N-2 E -100 2/36