Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 23

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Syd giv
alla i zon
105
D73
E4
ED6432
732
E1096
D87
Kkn5
KDkn98
kn4
K652
109
E64
K852
kn1093
87

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N87757
S86757
Ö56575
V56686
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Edberg - Inga Edberg Lars-Erik Svensson - Eva Sulz 3 Ö-3 7 300 38/0
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 3 N= 8 110 36/2
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Annika Westin - Lars Söderström 2 Ö-1 7 100 31/7
Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 2 V-1 E 100 31/7
Ronny Andersson - Linda Hallgren Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist 2 Ö-1 8 100 31/7
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Nils Thalberg - Sonny Wiklund 2 Ö-1 8 100 31/7
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Mats Fagher - Linnea Edvardsson 2 N= K 90 22/16
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 2 N= K 90 22/16
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Agneta Björklund - Anette de la Motte 2 N= 8 90 22/16
Gun Borg - Bengt Andersson Birgitta Holm - Christer Grebert 2 N= Kn 90 22/16
Göran Larsson - Christina Larsson Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 2 N= K 90 22/16
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 1 Ö= Kn -80 16/22
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 2 N-1 K -100 10/28
Åke Hallgren - Nils Johansson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 3 S-1 Kn -100 10/28
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Dag Thundal - Göran Lundqvist 1 S-1 7 -100 10/28
Börje Filipsson - Maya Adrian Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3 N-1 Kn -100 10/28
Bo Windisch - Lillemor Windisch Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 3 N-1 K -100 10/28
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2 Ö= 7 -110 4/34
Magnus Wikman - Margareta Wikman Alf Falk - Henrik Aronsson 2 Ö+1 7 -140 1/37
Marita Hallberg - Steen Ljungberg Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 Ö+1 5 -140 1/37