Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 22

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Öst giv
Ö-V i zon
KD954
83
43
Ekn65
E10
9642
E1065
D87
kn72
EKD107
Dkn8
K2
863
kn5
K972
10943

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N63252
S63252
Ö7101179
V71011811
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Windisch - Lillemor Windisch Nils Thalberg - Sonny Wiklund 3 N-3 E -150 38/0
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson 2NT Ö+3 7 -210 36/2
Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 2 Ö+4 4 -230 34/4
Börje Filipsson - Maya Adrian Gun Borg - Bengt Andersson 4 Ö= 2 -620 32/6
Arne Edberg - Inga Edberg Gunilla Ekeroth - Arne Andersen 3NT Ö+1 7 -630 27/11
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Ingvar Josefsson - Anders Meuller 3NT Ö+1 7 -630 27/11
Marita Hallberg - Steen Ljungberg Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3NT Ö+1 7 -630 27/11
Ronny Andersson - Linda Hallgren Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3NT Ö+1 7 -630 27/11
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Hans Egerstad - Ingemar Hansson 4 Ö+1 3 -650 14/24
Mats Fagher - Linnea Edvardsson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 4 Ö+1 2 -650 14/24
Annika Westin - Lars Söderström Alf Falk - Henrik Aronsson 4 Ö+1 3 -650 14/24
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Åke Hallgren - Nils Johansson 4 Ö+1 3 -650 14/24
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 4 Ö+1 2 -650 14/24
Birgitta Holm - Christer Grebert Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 4 Ö+1 2 -650 14/24
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 4 Ö+1 2 -650 14/24
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 V+1 4 -650 14/24
Göran Larsson - Christina Larsson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 4 Ö+1 7 -650 14/24
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3NT Ö+2 2 -660 3/35
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Magnus Wikman - Margareta Wikman 3NT Ö+2 2 -660 3/35
Agneta Björklund - Anette de la Motte Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 4 Ö+2 7 -680 0/38