Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 15

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Syd giv
N-S i zon
EKD1092
K92
D94
3
kn7
E53
Ekn106
KD54
86543
864

E10982

Dkn107
K87532
kn76

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N49776
S49776
Ö94557
V94547
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Birgitta Holm - Christer Grebert 3 V-5 E 250 38/0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Knut Östgård - Ann-Marie Östgård 3 N+2 4 200 36/2
Agneta Björklund - Anette de la Motte Nils Thalberg - Sonny Wiklund 4 V-3 E 150 34/4
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Lars-Erik Svensson - Eva Sulz 2 N+1 E 140 30/8
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Gunilla Ekeroth - Arne Andersen 3 S= E 140 30/8
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Börje Filipsson - Maya Adrian 2 N+1 E 140 30/8
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2 N= 8 110 23/15
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 2 N= 4 110 23/15
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 2 N= E 110 23/15
Ronny Andersson - Linda Hallgren Göran Larsson - Christina Larsson 2 N= 10 110 23/15
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 4 V-2 E 100 18/20
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Mats Fagher - Linnea Edvardsson 4 V-1 E 50 16/22
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Ingvar Josefsson - Anders Meuller 1NT V= E -90 14/24
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Alf Falk - Henrik Aronsson 3 N-1 E -100 9/29
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Dag Thundal - Göran Lundqvist 3 N-1 E -100 9/29
Gun Borg - Bengt Andersson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 2 N-1 E -100 9/29
Bo Windisch - Lillemor Windisch Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 3 N-1 8 -100 9/29
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström 4 S-2 E -200 3/35
Annika Westin - Lars Söderström Arne Edberg - Inga Edberg 5 S-2 5 -200 3/35
Marita Hallberg - Steen Ljungberg Åke Hallgren - Nils Johansson 3 S-3 4 -300 0/38