Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 13

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Nord giv
alla i zon
3
K532
D1094
K865
Ekn64
D97
E876
32
10872
Ekn84
Kkn2
107
KD95
106
53
EDkn94

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N84436
S84435
Ö58897
V58897
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 3 S+1 E 130 38/0
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 2NT N= 2 120 36/2
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 3 S= E 110 31/7
Mats Fagher - Linnea Edvardsson Marita Hallberg - Steen Ljungberg 3 S= 6 110 31/7
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Nils Thalberg - Sonny Wiklund 3 S= E 110 31/7
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 3 S= 7 110 31/7
Arne Edberg - Inga Edberg Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 1NT N= 2 90 22/16
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Magnus Wikman - Margareta Wikman 1NT N= 4 90 22/16
Dag Thundal - Göran Lundqvist Göran Larsson - Christina Larsson 1NT N= 7 90 22/16
Agneta Björklund - Anette de la Motte Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 1NT N= 8 90 22/16
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Börje Filipsson - Maya Adrian 1 S+1 E 90 22/16
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Kerstin Sjölund - Guy Hansson 1NT N-1 7 -100 12/26
Alf Falk - Henrik Aronsson Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström 3 S-1 E -100 12/26
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Åke Hallgren - Nils Johansson 4 S-1 D -100 12/26
Annika Westin - Lars Söderström Ingvar Josefsson - Anders Meuller 3 S-1 E -100 12/26
Gun Borg - Bengt Andersson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 S-1 7 -100 12/26
Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson Ronny Andersson - Linda Hallgren 2 Ö+1 9 -140 5/33
Birgitta Holm - Christer Grebert Bo Windisch - Lillemor Windisch 2 Ö+1 10 -140 5/33
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Knut Östgård - Ann-Marie Östgård 5 S-2 E -200 1/37
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 3 S-2 2 -200 1/37