Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 12

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Väst giv
N-S i zon
102
E109854
KD7
K7
kn75
D2
E32
Ekn943
964
Kkn63
1054
D102
EKD83
7
kn986
865

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N7109108
S7109108
Ö52423
V53433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Mats Fagher - Linnea Edvardsson 1NT N+2 2 150 37/1
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 1NT Ö-3 E 150 37/1
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Marita Hallberg - Steen Ljungberg 3 N= 2 140 28/10
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 2 N+1 D 140 28/10
Annika Westin - Lars Söderström Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3 S= D 140 28/10
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Gunilla Ekeroth - Arne Andersen 3 N= 2 140 28/10
Börje Filipsson - Maya Adrian Bo Windisch - Lillemor Windisch 2 N+1 10 140 28/10
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Nils Thalberg - Sonny Wiklund 2 N+1 4 140 28/10
Göran Larsson - Christina Larsson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 3 N= D 140 28/10
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 N= 2 110 16/22
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 2 N= 10 110 16/22
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 2 N= D 110 16/22
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Birgitta Holm - Christer Grebert 2 N= D 110 16/22
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Ronny Andersson - Linda Hallgren 2 N= D 110 16/22
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Alf Falk - Henrik Aronsson 3 N-1 D -100 6/32
Åke Hallgren - Nils Johansson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 3NT N-1 D -100 6/32
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Arne Edberg - Inga Edberg 3 N-1 D -100 6/32
Gun Borg - Bengt Andersson Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 4 N-1 2 -100 6/32
Agneta Björklund - Anette de la Motte Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3 N-1 D -100 6/32
Ingela Wanglöf - Lena Holmlund Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 N-4 D -400 0/38