Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EKDkn107
5
E108
kn74
#
9
ED10872
975
865
#
853
K643
kn63
K103
#
642
kn9
KD42
ED92

Optimalt kontrakt: 6 S= 1430
 NT
N12127127
S12127127
Ö00600
V00600
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 6D N= K 1660 34.0/0.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 4 N+2 3 680 23.0/11.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N+2 4 680 23.0/11.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Agneta Johansson - Fredrik Bonde 4 N+2 K 680 23.0/11.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 N+2 3 680 23.0/11.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Helena Cewers - Helen Lundin 4 N+2 3 680 23.0/11.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 N+2 6 680 23.0/11.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N+2 3 680 23.0/11.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Helen Roos - Bo Wendt 4 N+2 3 680 23.0/11.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Eva Landin - Gunilla Oredsson 4 N+2 4 680 23.0/11.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+2 3 680 23.0/11.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 N+1 3 650 10.0/24.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 K 650 10.0/24.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 N+1 3 650 10.0/24.0
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 N+4 6 230 6.0/28.0
Carin Millar - Lisa Camp Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 N+3 5 200 2.0/32.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Susanne Ramel - Grete Derand 2 N+3 K 200 2.0/32.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2D V-1 E 200 2.0/32.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad     - -/19.2