Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Kkn5
kn432
83
EK72
#
8
KD10985
D42
Dkn4
#
109743
E
109765
86
#
ED62
76
EKkn
10953

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N1177910
S1178911
Ö25542
V25542
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Eva Landin - Gunilla Oredsson 3NT S+1 K 630 34.0/0.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S= 2 620 32.0/2.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Marianne Wästberg - Irma Romare 3NT N= E 600 29.0/5.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 3NT N= E 600 29.0/5.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2D V-1 E 200 25.0/9.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunlis Åberg - Jane Girdo 2 V-2 E 200 25.0/9.0
Helena Cewers - Helen Lundin Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 2NT N+1 E 150 21.0/13.0
Agneta Johansson - Fredrik Bonde Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 S+2 K 150 21.0/13.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 S+1 K 140 18.0/16.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Susanne Ramel - Grete Derand 3 S+1 K 130 12.0/22.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Carin Millar - Lisa Camp 3 N+1 E 130 12.0/22.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 E 130 12.0/22.0
Helen Roos - Bo Wendt Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 S+1 8 130 12.0/22.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3 S+1 10 130 12.0/22.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 V-1 5 100 6.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rolf Jönsson - Hans Ryning 2 S-1 K -100 4.0/30.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Thomas Ålander - Christina Kronlund 4 S-2 K -200 2.0/32.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 4D S-3 K -800 0.0/34.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg     - 12.8/-