Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
64
kn10976
kn9654
5
#
Kkn3
EK4
73
E9832
#
1097
D853
1082
KD7
#
ED852
2
EKD
kn1064

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N48665
S48665
Ö95768
V95768
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Alf Roos - Claudia Sjöberg Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3D V-3 6 500 34.0/0.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT V-3 6 150 32.0/2.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S= E 110 30.0/4.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3D V-1 6 100 28.0/6.0
Helen Roos - Bo Wendt Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 2 Ö-1 E 50 25.0/9.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 Ö-1 E 50 25.0/9.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V= 6 -90 22.0/12.0
Helena Cewers - Helen Lundin Thomas Ålander - Christina Kronlund 3 V= 6 -110 17.0/17.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Susanne Ramel - Grete Derand 2 V+1 6 -110 17.0/17.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 V+1 6 -110 17.0/17.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 V= 6 -110 17.0/17.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Carin Millar - Lisa Camp 2NT V= 6 -120 9.0/25.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT V+1 Kn -120 9.0/25.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Agneta Johansson - Fredrik Bonde 2NT V= Kn -120 9.0/25.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+1 E -120 9.0/25.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4D S-1 E -200 3.0/31.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2NT S-2 3 -200 3.0/31.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2D S-2 E -500 0.0/34.0
Eva Landin - Gunilla Oredsson     - 19.9/-