Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
D82
D6
K76
107642
#
K5
E943
Dkn104
Dkn3
#
Ekn10743
kn
53
EK85
#
96
K108752
E982
9

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -460
 NT
N35722
S35722
Ö10761111
V10761111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Ramel - Grete Derand Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 Ö-1 9 50 31.0/3.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 4 Ö-1 E 50 31.0/3.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 Ö-1 9 50 31.0/3.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 Ö-1 9 50 31.0/3.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö= E -420 21.0/13.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Marianne Wästberg - Irma Romare 4 Ö= 9 -420 21.0/13.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 4 Ö= 9 -420 21.0/13.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Helena Cewers - Helen Lundin 4 Ö= 9 -420 21.0/13.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö= E -420 21.0/13.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö= 9 -420 21.0/13.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+1 4 -430 14.0/20.0
Carin Millar - Lisa Camp Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 Ö+1 9 -450 8.0/26.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Eva Landin - Gunilla Oredsson 4 Ö+1 9 -450 8.0/26.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 Ö+1 9 -450 8.0/26.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 Ö+1 9 -450 8.0/26.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 4 Ö+1 8 -450 8.0/26.0
Agneta Johansson - Fredrik Bonde Thomas Ålander - Christina Kronlund 3NT V+2 D -460 1.0/33.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT V+2 7 -460 1.0/33.0
Helen Roos - Bo Wendt     - 18.4/-