Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Nord giv
N-S i zon
92

EK9543
K9432
EKkn
K53
kn2
Ekn1076
D74
ED109864
6
D8
108653
kn72
D1087
5

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N410252
S410252
Ö931177
V931177
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö= 5 -420 30.0/2.0
Louise Grandinsson - Ann Lilliengren Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 Ö= 2 -420 30.0/2.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö= 5 -420 30.0/2.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+1 5 -450 15.0/17.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+1 5 -450 15.0/17.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 Ö= 7 -450 15.0/17.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Christer Östberg - Jan Walhagen 5 Ö= 5 -450 15.0/17.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lars G Svensson - Mona Andersson 4 Ö+1 D -450 15.0/17.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö+1 D -450 15.0/17.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 4 Ö+1 D -450 15.0/17.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Lars Becklén - Olle Persson 4 Ö+1 5 -450 15.0/17.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 Ö+1 5 -450 15.0/17.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö+1 5 -450 15.0/17.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö+1 5 -450 15.0/17.0
Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö+1 7 -450 15.0/17.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 Ö+2 5 -480 2.0/30.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 Ö+3 5 -510 0.0/32.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg     - -/15.0