Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Syd giv
Ö-V i zon
D8
KD7
kn9
KD10752
EK102

K108643
E43
kn9543
E9642
E2
kn
76
kn10853
D75
986

Optimalt kontrakt: 7 V= -2210
 NT
N51401
S61501
Ö7128139
V7128139
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Mona Andersson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 V+2 K -150 31.0/1.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson 3 V+2 K -150 31.0/1.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V+1 K -650 24.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Christer Östberg - Jan Walhagen 4 V+1 K -650 24.0/8.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 Ö+1 6 -650 24.0/8.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 V+1 K -650 24.0/8.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 V+1 K -650 24.0/8.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 V+2 K -680 16.0/16.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+2 9 -680 16.0/16.0
Lars Becklén - Olle Persson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 V+2 K -680 16.0/16.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V+3 K -710 6.0/26.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+3 K -710 6.0/26.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+3 K -710 6.0/26.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V+3 K -710 6.0/26.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 V+3 K -710 6.0/26.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Louise Grandinsson - Ann Lilliengren 4 V+3 K -710 6.0/26.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö+3 9 -710 6.0/26.0
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel     - 15.0/-