Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Väst giv
ingen i zon
Dkn10
943
EKD874
10
87
kn1082
kn932
753
6542
EK5

ED9864
EK93
D76
1065
Kkn2

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N61071010
S6107910
Ö72633
V73433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 5D Ö-3 E 500 32.0/0.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S+3 7 490 30.0/2.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S+1 7 430 27.0/5.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3NT S+1 3 430 27.0/5.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S= 8 420 24.0/8.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3NT S= Kn 400 20.0/12.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT S= 7 400 20.0/12.0
Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT S= 3 400 20.0/12.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Louise Grandinsson - Ann Lilliengren 4D Ö-2 E 300 15.0/17.0
Lars Becklén - Olle Persson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3D V-2 E 300 15.0/17.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Per Boberg - Kerstin Boberg 3 S-1 7 -50 10.0/22.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S-1 2 -50 10.0/22.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars G Svensson - Mona Andersson 5 N-1 E -50 10.0/22.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S-2 7 -100 3.0/29.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Ulla Wästberg 5 N-2 E -100 3.0/29.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S-2 3 -100 3.0/29.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 S-2 7 -100 3.0/29.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund     - -/17.7