Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Öst giv
Ö-V i zon
85
63
KD
EKkn8652
kn6
KDkn109
10865
94
E7
E752
Ekn97432
KD109432
84

D1073

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -300
 NT
N101196
S101196
Ö2111146
V2111146
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 S+2 5 480 32.0/0.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S+1 10 450 30.0/2.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S= 5 420 27.0/5.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S= 5 420 27.0/5.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 5 N= E 400 24.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N+1 E 150 22.0/10.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 S-1 10 -50 19.0/13.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S-1 10 -50 19.0/13.0
Lars G Svensson - Mona Andersson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 5D S-1 K -100 14.0/18.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 5D S-1 6 -100 14.0/18.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5D S-1 10 -100 14.0/18.0
Lars Becklén - Olle Persson Louise Grandinsson - Ann Lilliengren 5D S-2 K -300 10.0/22.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 Ö+1 K -620 6.0/26.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 5 Ö+1 8 -620 6.0/26.0
Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 Ö+1 K -620 6.0/26.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 5D Ö+1 K -950 1.0/31.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 5D Ö+1 K -950 1.0/31.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl     - -/17.1