Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Väst giv
alla i zon
E1063
Kkn1062
kn63
5
K2
D9
KD108
EKD74
Dkn94
853
974
932
875
E74
E52
kn1086

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N56877
S66877
Ö77565
V77565
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT V-2 4 200 30.0/2.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 V-2 10 200 30.0/2.0
Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 V-2 6 200 30.0/2.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Lars G Svensson - Mona Andersson 3 N= 9 140 26.0/6.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 1NT S+1 E 120 24.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 2 N= 9 110 22.0/10.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1 V= 2 -70 20.0/12.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 1 V+1 10 -90 16.0/16.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 1 V+1 5 -90 16.0/16.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1 V+1 E -90 16.0/16.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N-1 9 -100 9.0/23.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N-1 9 -100 9.0/23.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N-1 9 -100 9.0/23.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 N-1 4 -100 9.0/23.0
Lars Becklén - Olle Persson Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3 V= 3 -110 4.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3 N-2 9 -200 2.0/30.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Louise Grandinsson - Ann Lilliengren 2NT N-3 Kn -300 0.0/32.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson     - 14.5/-