Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Syd giv
N-S i zon
98
Kkn
E97543
872
E10765
E984
D8
E4
Kkn32
D63

KD10963
D4
10752
Kkn1062
kn5

Optimalt kontrakt: 7 V= -1510
 NT
N18101
S18101
Ö12511137
V12511137
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund 4 V+2 8 -480 32.0/0.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Lars G Svensson - Mona Andersson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+3 9 -510 20.0/12.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Per Boberg - Kerstin Boberg 4 V+3 7 -510 20.0/12.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 V+3 9 -510 20.0/12.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 V+3 E -510 20.0/12.0
Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V+3 8 -510 20.0/12.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 6 V= 9 -980 8.0/24.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Stig Unoson - Ulla Wästberg 6 V+1 E -1010 4.0/28.0
Louise Grandinsson - Ann Lilliengren Nina Nilsson - Jane Brändemar 6 V+1 Kn -1010 4.0/28.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Lars Becklén - Olle Persson 6 V+1 8 -1010 4.0/28.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Rolf Bergström - Christer Löfgren 5D S-4 E -1100 0.0/32.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand     - 18.9/-