Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Väst giv
N-S i zon
742
9432
D7
K1072
103
ED76
Ekn953
kn4
986
Kkn85
K8
D653
EKDkn5
10
10642
E98

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N75485
S75485
Ö68956
V68956
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars G Svensson - Mona Andersson 4 Ö-3 E 150 31.0/1.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 V-3 7 150 31.0/1.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S= E 140 28.0/4.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Per Boberg - Kerstin Boberg 4 Ö-2 E 100 25.0/7.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3 Ö-2 E 100 25.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1 S= E 80 22.0/10.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 4 Ö-1 E 50 18.0/14.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 Ö-1 E 50 18.0/14.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö-1 E 50 18.0/14.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 2 S-1 Kn -100 14.0/18.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö= E -110 11.0/21.0
Louise Grandinsson - Ann Lilliengren Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson 2 Ö= E -110 11.0/21.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö+1 E -140 7.0/25.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö+1 E -140 7.0/25.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S-2 E -200 2.0/30.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 S-2 E -200 2.0/30.0
Lars Becklén - Olle Persson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 S-2 E -200 2.0/30.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg     - -/15.5