Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Kkn10972

1096
10653
#
E54
Dkn62
kn87
E94
#
D86
E10987
D53
K2
#
3
K543
EK42
Dkn87

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N87575
S87575
Ö46868
V46867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N= E 420 32.0/0.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4D V-1 10 100 28.0/4.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö-2 3 100 28.0/4.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö-2 E 100 28.0/4.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö-1 3 50 18.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V-1 9 50 18.0/14.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V-1 7 50 18.0/14.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö-1 K 50 18.0/14.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Mona Andersson - Lars G Svensson 4 V-1 9 50 18.0/14.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Bengt Rylander - Lars Svensson 3 Ö-1 3 50 18.0/14.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Louise Grandinsson - Christina Leander 3 Ö-1 K 50 18.0/14.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= 10 -140 6.0/26.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 V= 7 -140 6.0/26.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= 3 -140 6.0/26.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3 V= 10 -140 6.0/26.0
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö= 9 -140 6.0/26.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT S-3 2 -150 0.0/32.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 16.9/-