Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Syd giv
alla i zon
#
ED9
ED1043
64
Dkn2
#
kn108432
kn
98
K1097
#

K97652
EDkn75
65
#
K765
8
K1032
E843

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N87789
S87789
Ö55654
V55654
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3D Ö-3 6 800 32.0/0.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Bengt Rylander - Lars Svensson 3NT N+1 9 630 30.0/2.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N= Kn 600 26.0/6.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Mona Andersson - Lars G Svensson 3NT N= 8 600 26.0/6.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3NT S= 8 600 26.0/6.0
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT N= Kn 120 22.0/10.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S= Kn 110 20.0/12.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V-1 6 100 17.0/15.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-1 8 100 17.0/15.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 Kn -100 11.0/21.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 Kn -100 11.0/21.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Thomas Davy - Karen Nielsen 2NT N-1 7 -100 11.0/21.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT S-1 9 -100 11.0/21.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 N-2 6 -200 5.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N-2 E -200 5.0/27.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4D S-2 7 -500 2.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4D S-3 8 -800 0.0/32.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 16.9/-