Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E108542
kn62
62
kn10
#
kn
EK7
1094
EK8543
#
KD6
D54
ED853
62
#
973
10983
Kkn7
D97

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N23452
S23452
Ö11109810
V10108810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-1 10 100 30.0/2.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Britt Lindberg - Åke Lindström 5 Ö-1 9 100 30.0/2.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3NT Ö-1 10 100 30.0/2.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 V= E -110 25.0/7.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V+1 E -110 25.0/7.0
Mona Andersson - Lars G Svensson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö+1 9 -130 22.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 5 V= E -600 19.0/13.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT Ö= 3 -600 19.0/13.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT Ö+1 3 -630 14.0/18.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+1 3 -630 14.0/18.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Stig Unoson - Magnus Friberg 3NT Ö+1 3 -630 14.0/18.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö+2 3 -660 5.0/27.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö+2 10 -660 5.0/27.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+2 7 -660 5.0/27.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö+2 10 -660 5.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT Ö+2 3 -660 5.0/27.0
Ulla Borgström - Monica Wester Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö+2 10 -660 5.0/27.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg     - -/22.0