Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Väst giv
alla i zon
#
109
653
108753
432
#
K832
K
Ekn2
EK1086
#
E76
109874
KD94
5
#
Dkn54
EDkn2
6
Dkn97

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N43334
S43334
Ö8109109
V8109109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-1 4 100 28.0/4.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V-1 5 100 28.0/4.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö-1 D 100 28.0/4.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö-1 6 100 28.0/4.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT V-1 10 100 28.0/4.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 3 -140 22.0/10.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT V+3 10 -210 20.0/12.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V= 3 -600 12.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö= D -600 12.0/20.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V= 5 -600 12.0/20.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT Ö= 7 -600 12.0/20.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Bengt Rylander - Lars Svensson 3NT V= 10 -600 12.0/20.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Lars G Svensson 3NT V= 5 -600 12.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT V= 10 -600 12.0/20.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT V+1 10 -630 4.0/28.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V+2 3 -660 2.0/30.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT V+3 3 -690 0.0/32.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén     - 15.2/-