Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Dkn752
Kkn
1093
kn82
#
84
D10986
86
K1074
#
103
E732
ED542
E5
#
EK96
54
Kkn7
D963

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N75486
S75486
Ö68945
V68945
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 Ö-2 E 200 32.0/0.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 N+1 7 140 27.0/5.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+1 E 140 27.0/5.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3 N= E 140 27.0/5.0
Ulla Borgström - Monica Wester Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 N+1 E 140 27.0/5.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N= E 110 15.0/17.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 S= 8 110 15.0/17.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N= E 110 15.0/17.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 N= E 110 15.0/17.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N= E 110 15.0/17.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N= E 110 15.0/17.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N= E 110 15.0/17.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Louise Grandinsson - Christina Leander 2 N= 10 110 15.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V-1 D 100 6.0/26.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2 S-1 8 -50 3.0/29.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mona Andersson - Lars G Svensson 3 S-1 8 -50 3.0/29.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Bengt Rylander - Lars Svensson 4 S-2 8 -100 0.0/32.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén     - 15.2/-