Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
73
ED3
1032
Dkn975
#
K96
Kkn82
K5
EK106
#
Dkn
10974
Ekn976
83
#
E108542
65
D84
42

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N64363
S64363
Ö691078
V691079
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT V-2 D 100 31.0/1.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT V-2 D 100 31.0/1.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V-1 7 50 28.0/4.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 S-1 E -50 25.0/7.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S-1 K -50 25.0/7.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT V= D -90 22.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT V+1 5 -120 20.0/12.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulla Borgström - Monica Wester 3 V= 7 -140 18.0/14.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sonja Christensson - Ulla Öberg 3NT V= D -400 12.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 3NT V= 7 -400 12.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT V= 7 -400 12.0/20.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V= 7 -400 12.0/20.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT V= D -400 12.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V= 9 -420 5.0/27.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Stig Unoson - Magnus Friberg 4 V= 9 -420 5.0/27.0
Bengt Rylander - Lars Svensson Mona Andersson - Lars G Svensson 3NT V+1 9 -430 2.0/30.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V+1 D -450 0.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - -/12.6